Loď Bohemia přivezla slavný obraz do Děčína

V sobotu 8.7. 2017 jsme přivezli lodí Bohemia z Bad Schandau na děčínský zámek nejslavnější obraz německého romantismu Děčínský oltář. 

Zvláštní vrchol této nákladně inscenované a jedinečné umělecké události představovala právě jízda parníkem, během níž byla kopie obrazu převezena historickou cestou proti proudu Labe, tedy domovem romantismu z Pirny přes Bad Schandau až do Děčína.  Pro cestu lodí z Bad Schandau se pořadatelé nerozhodli náhodou. Stejnou cestou totiž do Děčína v roce 1808 připlul i originál obrazu. 

Originální obraz je nyní uložen v drážďanské galerii nových misrů. Se slavnostním předáním obrazu 8. července 2017 se po 210 letech vrátila mistrovská kopie Děčínského oltáře natrvalo zpátky do Děčína, kde bude prezentována v historických prostorách zámku na bývalém původním místě, kde byl vystaven originál. Zatím není obraz kompletní, příští rok bude doplněný o rám. Ten má vzniknout také jako autentická kopie umělecky vyřezávaného a pozlaceného původního rámu obrazu, kterou vytvoří dřevosochař a restaurátor Thomas Hentschel a malíř a restaurátor Michael Donath. 

 

Více info o této události a obrazu najdete zde: http://decinsky.denik.cz/zpravy_region/uz-jede-slavny-obraz-opet-do-decina-priplul-lodi-po-labi-20170709.html nebo http://www.zamekdecin.cz/web_cz/doc/decinsky%20oltar.pdf 

zpět na úvod