PRÁZDNINOVÁ NOVINKA 2019


TOP Saské Švýcarsko - Lodí na Königstein a Kurort Rathen

( 2 atraktivní programy při jedné plavbě)

VYHLÍDKOVÁ PLAVBA A BOHATÝ PROGRAM V ČESKOSASKÉM ŠVÝCARSKU PEVNOST KÖNIGSTEIN A LÁZEŇSKÉ MĚSTEČKO KURORT RATHEN

KRATŠÍ PLAVBA I PRO DĚTI, PROGRAM VE DVOU ATRAKTIVNÍCH MÍSTECH, OBČERSTVENÍ NA LODI

Pro stálé plavce i nové cestující jsme připravili plavbu s bohatým programem ve dvou navštívených místech. Sami si můžete zvolit, zda prožijete den s maximem zážitků z navštívených míst nebo si vyberete jen ty, které vyhovují Vašemu tempu a náladě a prožijete pohodový den na lodi v hlavních centrech národního parku Saské Švýcarsko.

KÖNIGSTEIN Pevnost Königstein – jedna z největších horských pevností v Evropě leží uprostřed Labských pískovců na stolové hoře Königstein nad stejnojmennou obcí na levém břehu Labe. Ročně sem zavítá kolem 800 tisíc návštěvníků a tento jedinečný zážitek z návštěvy turistického cíle ve spojení s plavbou romantickým labským kaňonem nabízíme i v rámci našich programů.Skalní pevnost Königstein, která pochází z 13. století a nabízí nejen zajímavý pohled do česko-německé historie, ale také jedinečnou vyhlídku na skalní města, stolové hory a hrady českosaského Švýcarska. V areálu se nachází více jak 30 budov. Mezi nejzajímavější patří dům s nejhlubší německou studnou a technickým zařízením na čerpání vody, nejstarší kostel v Sasku a nejstarší dochovaná německá kasárna.

Elbe-Freizeitland
Pro rodiny s dětmi bude jistě atraktivní i nabídka návštěvy zábavního parku Elbe-Freizeitland Königstein, kde najdete zážitkový labyrint, trampolínová pole, nekonečné prolézačky, míčkovou střelnici, vláček projíždějící minilandem s dominantami z české i saské strany a řadu tematických představení včetně ukázky sokolnictví nebo adrenalinových sportů. www.elbefreizeitland-koenigstein.de


KURORT RATHEN

Lázeňské městečko se rozkládá na obou březích Labe spojených nejstarším přívozem na Labi, který je v neustálém provozu. Na levém břehu je obrovská zahradní železnice s modely měst na české i německé straně, dětský park s prolézačkami a lezeckou stěnou, zahradní pavilon s cukrárnou a posezením při kávě. Od přívozu vede krásná procházková stezka zakončená lázeňskou vyhlídkou s hudebním parkem trvale hrajícím k pohledu na amfiteátr skal. Na pravém břehu projdete kolem stylových hotelů a penzionů pěší zónou plnou cukráren a obchůdků se suvenýry a dárkovými předměty. Pěší zóna ústí do lesního údolí s rybárnou nabízející čerstvě uzené pstruhy z domácího chovu a pokračuje k lesnímu jezeru Amselsee s možností zapůjčení lodiček k projížďce pod množstvích bizardních skalních vrcholů. V blízkosti jezera se nachází výjimečné skalní přírodní divadlo pro několik tisíc osob s trvalým repertoárem od příběhů Karla Maye s živými zvířaty v odpoledních hodinách až po večerní představení divadelní klasiky s mnoha světelnými a zvukovými efekty v odrazech skal. Od jezera vystoupáme k turistickému magnetu

Termíny plaveb:
5.7., 12.7., 19.7., 26.7., 2.8., 8.8., 16.8., 22.8., 29.8.
9:00 Vyplutí z Děčína , výklad průvodce o projížděné trase
10:00 Zastávka Hřensko pro možný nástup hostů, občerstvení - vydatná polévka (bramboračka nebo gulášová) s pečivem
11:15 Připlutí do Königsteinu, zastávka na prohlídku majestátné pevnosti těsně spjaté s českou historií nebo návštěvu dětského zábavního parku Elbepark Freizeitland. Do pevnosti lze vyjít pěšky (cca 40 minut) nebo využít transferového vláčku ( jednosměrně 4,- E, tam i zpět 5,- E), k dětskému parku se dostanete po cyklostezce kolem Labe za cca 20 minut i s kočárkem .
14:30 Vyplouváme z Königsteinu do Kurort Rathen
15:00 Zastávka na prohlídku lázeňského městečka Kurorth Rathen, kterému dominuje skalní vyhlídka Bastei avšak není jedinou zajímavostí v srdci saského Švýcarska. Můžeme si vychutnat nenáročnou procházku po rovině k jezeru Amselsee ( čerstvé rybí speciality, možnost zapůjčit si pramici na projížďku), prohlédnete si skalní divadelní scénu s 2000 místy k sezení, přiláká vás modelová zahradní železnice i vyhlídka na panorama skal v hudebním parku. Ti, kteří se chtějí vypravit na skalní vyhlídku Bastei, mohou využít pěší značenou trasu cca 1,5 hodiny nebo se nechat převést místním mikrobusem.
17:00 Odplouváme z Kurort Rathenu, večeře na lodi ( řízek s bramborem a sladký dezert – jablečný štrůdl)
19:00 Zastávka Hřensko
20:30 Připlutí do Děčína

Cena
Dospělý: 1850,- / děti do 10ti let: 489,-

Cena zahrnuje: plavbu, služby průvodce , tříchodové menu (dopoledne polévka s pečivem, odpoledne hlavní jídlo a dezert)

Aktuality

26.4. - Den otevřených dveří v míšeňské porcelánce-vstup zdarma. POSLEDNÍ VOLNÉ LÍSTKY NA PLAVBU DO MÍŠNĚ nyní jen za 989,-Kč!

více

SEZÓNA 2019 - je v plném proudu! NAKUPUJTE VČAS! Více v sekci jízdní řády a ceny.

více
zobrazit všechny aktuality