Plavby do Drážďan

Romantická plavba lodí skalním kaňonem Českého Švýcarska, labskými zátokami, pod hradem Königstein, místy, která již v roce 1831 obdivoval i Hans Christian Andersen. Proplujeme historickou Pirnou, krajinou vinic k malebnému zámku Pilnitz. Na lodi poobědváme. Poplujeme pod památnými mosty starého města a přistaneme v srdci Drážďan u vyhlídkových Labských teras, v těsné blízkosti obnoveného chrámu Frauenkirche a světoznámé galerie Zwinger.

S průvodcem absolvujeme, za odborného výkladu, procházku historickým centrem přes vyhlídkové terasy okolo Frauenkirche ke Královskému paláci a zahradám Zwingeru.

Kdo má zájem vyrazí samostatně do uliček historického centra a vzhledem k délce stání lodi v přístavu zvládne i svůj individuální program, odpočinek při kávě a místních specialitách v některé z vyhlášených kaváren či místních restaurací.

Při zpáteční plavbě, za doprovodu živé hudby, vyslechneme výklad kapitána k historii a okolnostem plaveb po Labi. Po večeři absolvujeme ochutnávku německých vín . Po celou dobu plavby je našim hostům poskytován zasvěcený výklad k přírodním a historickým zajímavostem v okolí řeky.

Západ slunce v labském kaňonu a pohled na klidnou hladinu řeky v minulosti ovlivnil nejenom Richarda Wágnera a Fryderika Chopina viz. Děčínský valčík. Zcela jistě i ve Vás zanechá vzpomínku na jedinečný zážitek z plavby lodí a přitažlivost nových zážitků z prožitého dne.

Dresden

Jízdní řád – plavby do Drážďan

Hlavní sezona
1.4.-30.11.2016
duben, květen, červen a září, říjen: čtvrtek, pátek, sobota, neděle
červenec, srpen: denně

Adventní plavby do Drážďan s návštěvou vyhlášeného Stritzelmarktu a časem na skvělé vánoční nákupy
26.11.-18.12.2016 - pátek, sobota, neděle

Adentní plavby do Königsteinu pro radost dětem i dospělým
26.11.-17.12.2016

Dresden
9:00 loď odplouvá z přístaviště Děčín, Smetanovo Nábřeží (pod Děčínským zámkem)
9:50 zastávka Hřensko
-oběd na lodi během plavby
13:00 přistání lodi v Drážďanech
- prohlídka města
15:00 loď odplouvá z Drážďan
-večeře na lodi během plavby
20:30 zastávka Hřensko
22:00 přistání lodi v Děčíně

Cena za plavbu je 1.980,- Kč za osobu do Drážďan a zpět.

Dětská cena do 10 let 450,- Kč, kočárek 100,- Kč

V ceně plavby je servírovaný oběd – polévka, hlavní jídlo, průvodce městským okruhem, večeře formou rautu, hudba na palubě, ochutnávka vín.

Nastupování na loď v Děčíně je možné cca 30 minut před vyplutím lodi v závislosti na pokynech posádky lodi. Délka plavby lodi a dodržení jízdního řádu plavby je závislé na plavebních podmínkách daného dne tj. míře lodního provozu a počasí.

Počet cestujících během plavby je omezen tak, aby v případě méně příznivého počasí měl každý cestující zajištěno kryté místo v prostorách restaurace.

Pro plavbu doporučujeme rezervaci spojenou s včasným zakoupením lodního lístku.

Úhrada za plavbu je možná na číslo účtu 242626997/0300. Variabilní symbol Vám bude sdělen na požádání na telefonním čísle 725 933 730.

Rezervace a info telefon
- pro jednotlivce +420 725 933 730, email: plavbydresden@seznam.cz
- pro skupiny +420 777 037 379, email: kapitan@labskaplavebni.cz