PLAVBA DO SASKÝCH LÁZNÍ KURORT RATHEN

Plujte s námi na výlet labským kaňonem z Děčína kolem majestátně se tyčících skal českosaského Švýcarska, pod pevností Königstein až do Rathenu. Do Rathenu nesmí auta, jenom lodě, výletníci, turisté a rodiče s dětmi. Lázeňské městečko se rozkládá na obou březích Labe spojených nejstarším přívozem na Labi, který je v neustálém provozu. Na levém břehu je obrovská zahradní železnice s modely měst na české i německé straně, dětský park s prolézačkami a lezeckou stěnou, zahradní pavilon s cukrárnou a posezením při kávě. Od přívozu vede krásná procházková stezka zakončená lázeňskou vyhlídkou s hudebním parkem trvale hrajícím k pohledu na amfiteátr skal. Na pravém břehu projdete kolem stylových hotelů a penzionů pěší zónou plnou cukráren a obchůdků se suvenýry a dárkovými předměty.TERMÍNY PLAVEB DO KURORT RATHEN 2023

27.5., 23.6., 7.7., 15.7., 28.7., 5.8., 11.8., 16.9.2023

PROGRAM PLAVBY DO KURORT RATHEN

09:00 hod. loď odplouvá z přístaviště Děčín,
Smetanovo Nábřeží
09:50 hod. zastávka Hřensko
oběd na lodi během plavby
11:30 hod. přistání lodi v Kurort Rathen,
prohlídka města, zahradní
železnice, skal. divadlo, Amselsee
17:00 hod. loď odplouvá z Kurort Rathen
večeře na lodi během plavby
19:30 hod. zastávka Hřensko
21:00 hod. přistání lodi v Děčíně

CENA za plavbu je 1.199,- Kč za osobu do Kurort
Rathen a zpět.

Dětská cena do 10 let 649,- Kč, kočárek 20,- Kč
nebo kolo 80,- Kč
Cena zahrnuje: plavbu do Kurort Rathen,
dvouchodový oběd (polévka a hlavní jídlo),
dvouchodovou večeři (předkrm a hlavní jídlo),
služby průvodce.

NEJZNÁMĚJŠÍ TURISTICKÉ CÍLE V KURORT RATHEN


SKALNÍ VYHLÍDKA - Bastei


Od jezera vystoupáme k turistickému magnetu oblasti – skalní vyhlídce Bastei s torzy historického hradu a zbytky opevnění s placeným procházkovým okruhem. Na samotném vrcholu se nachází mnoho úchvatných skalních vyhlídek a rozsáhlý komplex stravovacích zařízení od bufetu až po restauraci nejvyšší cenové kategorie. Při západu slunce sestoupíme k přístavišti ke zpáteční cestě lodí. A kdo by se bál ze zdravotních důvodů pěší túry, může využít místní dopravy, kterou se dostanete až přímo k vyhlídce. Most je téměř 210 metrů nad hladinou řeky Labe, které je v těchto místech kolem 110 m.n.m. Nachází se zde přírodní rezervace Naturschutzgebiet Bastei, která má rozlohu okolo 800 hektarů, byla ustanovena v roce 1938 a je nejstarší v Saském Švýcarsku.AMSELSEE - Kosí jezero


Pěší zóna ústí do lesního údolí s rybárnou nabízející čerstvě uzené pstruhy z domácího chovu a pokračuje k lesnímu jezeru Amselsee s možností zapůjčení lodiček k projížďce pod množstvích bizardních skalních vrcholů.

Amselsee, neboli Kosí jezero, patří k vyhledávaným turistickým cílům návštěvníků lázeňského městečka Kurort Rathen. Nachází se v jeho městské části Niederrathen. Vzniklo vybudováním přehrady na Zeleném potoce. Nejprve sloužilo k výrobě ledu a později i k chovu ryb. Příjemné místo obklopené krásnou přírodou nabízí poklidnou atmosféru a plavby po jezeře na veslici či oblíbeném šlapadle. Vaše plavidlo bude míjet malebné přírodní scenérie a nabídne se vám pěkný pohled na okolní skalní útvary. Jsou pojmenované podle toho, co svým tvarem připomínají například Strážce dolu, Velkou husu, Beránka či třeba Čapí hnízdo. Švýcarsku.


SKALNÍ DIVADLO - Felsenbühne Rathen


V blízkosti jezera se nachází výjimečné skalní přírodní divadlo pro 2000 osob s trvalým repertoárem od příběhů Karla Maye s živými zvířaty v odpoledních hodinách až po večerní představení divadelní klasiky s mnoha světelnými a zvukovými efekty v odrazech skal. Divadlo bylo zřízeno již v roce 1936.


MODELOVÁ ŽELEZNICE - Eisenbahnwelten


Uprostřed malebného Saského Švýcarska se nachází v Kurort Rathen jedna z největších soukromých zahradních modelových železnic v Evropě v měřítku 1:22,5. Na 7500 m 2 a 4600 m dlouhých kolejích se prezentuje nejdelší „LGB“ - železniční dráha na světě. Přes 2 roky pracovala rodina Hanisch a její zaměstnanci s obrovskou pílí a s nasazením místních firem na tom, aby z jedné zarostlé louky vyrostl originální obraz krajiny s 300 tunami pískovce.

Najdete zde zmenšeniny známých železničních tras Saska, jako např. Lößnitzdackel, Kirnitzschtalbahn, Müglitztalbahn, stejně jako úzkokolejka Freital-Hainsberg-Kippsdorf a mnoho dalších. Tyto železniční trasy jsou umístěny do malebné miniaturní krajiny spolu s nejznámějšími budovami regionu, jako například Konigstein, zámek Moritzburg a nebo kostel Frauenkurche.


TERASA ZVUKŮ - Klangterrase


Pod širým nebem se tu návštěvníkovi naskýtá zvláštní hudební zážitek ve více dimensionálním stereozvuku. Terasa zvuků leží přímo na levém břehu Labe a nabízí úžasný výhled na část Oberrathen s jeho hradem a jedinečné skalní kulisy masívu Bastaje.


SVÍTÍCÍ KAŠNA - Lichterbrunnen


Vystavěním tzv. Svítící kašny v letech 2003/2004 vznikla pro návštěvníky vedle „Zvukové terasy“ (Klangterrasse) další zajímavost. V době od Velikonoc do konce října můžete denně mezi 21.00 a 22.00 hod. shlédnout souhrn hudby, vody a barevného světla v panoráma Saského Švýcarska. Se setměním vystřídá „Svítící kašna“ „Zvukovou terasu“. Z reproduktorů uprostřed kašny se ozvou hudební skladby „Echo“, „Řeka“ a „Hory“. V kruhově seřazených světelných bodech se pohybují barevně osvětlené fontánky v rytmu hudby.


RODODENDRONOVÝ PARK


Rododendronový park na „Malé Bastaji“ je klenotem, který je nutné shlédnout. Na plošině „Malé Bastaje“ začal hrabě von der Recke vedle zemědělství kolem roku 1870 také s vysazováním cizokrajných dřevin. Vedle vzácných listnatých stromů, kapradin, jedné staré magnólie, exotických jehličnanů a různých kvetoucích keřů je možné obdivovat více než 28 různých druhů rododendronu. Návštěva parku se vyplatí hlavně v době květu. Jedinečná barevná plnost rododendronů, také známých jako „stromová růže“, nadchne nejen přírodní nadšence zejména v červnu a červenci. Jen několik kroků od parku se nachází vyhlídka „Malá Bastaj“, ze kterého je možný jedinečný výhled na Labské údolí a skalní krajinu v našem okolí.