Plavba labským kaňonem do Míšně s programem a prohlídkou Popelčina zámku Moritzburg, autobusem zpět Míšeň

Vyplujte s námi vstříc novým zážitkům a nechte se okouzlit krajinou, která lemuje Labe cestou z Děčína do Míšně. Uvidíme polabské a míšeňské vinice i historické jádro Drážďan se všemi pamětihodnostmi, kromě parádních výhledů se ale těšte také na dvouchodový oběd a ochutnávku tří sektů přímo na lodi.

Čeká Vás plavba labským kaňonem z Děčína kolem majestátně se tyčících skal Českosaského Švýcarska, pod pevností Königstein, známým skalním mostem Bastei, kolem zámku Pillnitz, krajinou vinic, mezi mosty i historickým středem Drážďan s jedinečným pohledem na památky jako zámek, Albertinum, Zwinger nebo Semprovu operu. Míšeň

Pokud jste vyrostli s hrdiny románů Karla Maye, jistě uvítáte i výhled na Radebeul a rodný kraj autora. Právě tady se zrodila nerozlučná dvojice Vinnetou a Old Shatterhand, která provázela dětství mnoha generací.. Je to malebnost Českosaského Švýcarska, která dokázala vyvolat představy o dalekém západě, jeho hrdinech a životě v prériích. Ze skal nás labský proud zanese k vinicím, kde se po staletí šlechtí saská vína. Míšeň

Plavba vede po stopách prvního českého parníku Bohemia, který vyplul do Drážďan už před 172 lety. Tento historický fakt si připomeneme zcela stylově – ochutnávkou 3 druhů sektů z produkce Bohemia Sekt.

Loď přistává přímo v centru Drážďan, odkud se vydáme autobusem na zámek Moritzburg, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Prohlédneme si jeho okolí, zahrady i schodiště, kde Popelka ztratila svůj střevíček, návštěva interiérů v plánu není.

Míšeň si projdete společně s průvodcem, a odkud pak autobusem zamíříme zpět domů. Cestou se zastavíme na zámku Moritzburg, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Prohlédneme si jeho okolí, zahrady i schodiště, kde Popelka ztratila svůj střevíček, návštěva interiérů v plánu není.

Poté přejedeme autobusem do Míšně do středu města pod zámkem Albrechstburg, což představuje ideální polohu pro další poznávání zajímavostí města. Celosvětové známé město proslulo díky své kvalitní porcelánce. S ohledem na časový prostor navštívíme historické jádro města a okolí zámku Albrechstburg. Odtud si můžete přivést jedinečný suvenýr nebo si zakoupit jen něco dobrého na chuť.

Po prohlídce Míšně návrat autobusy do Děčína, pro zájemce bude alespoň jeden autobus na zpáteční cestě zajíždět i k vlakovému nádraží v Ústí nad Labem.

Celá trasa je komentovaná odborným výkladem. Během plavby je podáván dvouchodový oběd.

Jako perlička ke konci tohoto zážitkového dne na nás čeká zámek Moritzburg, kde byla pohádka natáčená.

Cena plavby: cena 1399,-Kč/os, děti do 10 let 699,- Kč.

Míšeň

zpět na úvod
Jízdní řád
Hlavní sezóna 2024
Termíny plaveb:
13.4., 4.5., 18.5., 9.6., 29.6., 14.7., 19.7., 28.7., 4.8., 10.8., 24.8., 7.9., 28.9., 12.10.2024 Moritzburg
9:00 loď odplouvá z přístaviště Děčín, Smetanovo nábřeží
9:50 zastávka Hřensko, oběd a ochutnávka sektů na lodi během plavby (polévka a hlavní jídlo)
13:00 přistání lodi v Drážďanech, nástup do autobusu
13:30 příjezd autobusem na zámek Moritzburg
15:30 odjezd autobusem do Míšně
16:00 příjezd autobusem do Míšně, prohlídka města s průvodcem
18:30 odjezd autobusem z Míšně
20:00 příjezd autobusem do Ústí. n. L. (vlakové nádraží)
20:30 příjezd autobusem do Děčína, Smetanovo nábřeží

Cena plavby: cena 1299,-Kč/os, děti do 10 let 699,- Kč.

Cena zahrnuje: plavbu Míšně, dvouchodový oběd (polévka a hlavní jídlo), ochutnávku 3 druhů sekrů, autobusovou dopravu zpět do ČR, služby průvodce

Nastupování na loď v Děčíně je možné cca 30 minut před vyplutím lodi v závislosti na pokynech posádky lodi. Délka plavby lodi a dodržení jízdního řádu plavby je závislé na plavebních podmínkách daného dne tj. míře lodního provozu a počasí.

Počet cestujících během plavby je omezen tak, aby v případě méně příznivého počasí měl každý cestující zajištěno kryté místo v prostorách restaurace.

Pro plavbu doporučujeme rezervaci spojenou s včasným zakoupením lodního lístku, termín plavby je nutno rezervovat vždy předem na našem e-shopu: www.eshoplabskaplavebni.cz.

Rezervace a info telefon
- pro jednotlivce +420 725 933 730, email: plavbymisen@seznam.cz
- pro skupiny +420 777 037 379, email: kapitan@labskaplavebni.cz

Aktuality

Lodních lístky na sezónu 2024 v prodeji na našem e-shopu!
Předprodej lodních lístků na sezónu 2024 již zahájen na našem e-shopu! Plavba do historických Drážďan: lodní lístky ZDE Plavba na popelčin zámek Moritzb...

více

PRÁCE NA LODI - Volná pracovní místa
ČÍŠNÍK / SERVÍRKA, KUCHAŘ / KUCHAŘKA, PRŮVODCE / PRŮVODKYNĚ - Nástup možný od května. - Práce v příjemném a mladém kolektivu, pohodové a přátelské pros...

více
zobrazit všechny aktuality