Aktuality

Adventní plavba na pevnost Königstein a zpět
LODNÍ LÍSTKY K ZAKOUPENÍ ZDE
 
Dopřejte si naše služby při cestě za romantickým zážitkem z návštěvy adventního Königsteinu, na vánočně vyzdobené lodi se o Vás s péčí postaráme.
 
Během plavby krajinou labských pískovců Vám průvodce podá informace o zajímavostech v okolí i o saských vánočních tradicích a ještě před přistáním se posilníte vydatnou polévkou s pečivem. Po přistání v Königsteinu se od lodi můžete vydat do pevnosti pěšky nebo po krátkém místním trasferu elektrovláčkem, který z města do pevnosti jezdí každou půlhodinu. 
 
Majestátná pevnost Königstein je těsně spjata s českou historií a ročně sem zavítá 800 tisíc návštěvníků. Můžete zde navštívit více jak 30 budov s muzejními expozicemi, projít podzemní kasemata a užít si nejlepší vyhlídku na celé českosaské Švýcarsko. O adventu se pevnost promění na historický vánoční trh s ukázkami řemesel, stánky s pochoutkami a dárkovým zboží. Nejen děti nadchne, že ve stáncích obsluhují šermíři i skřítkové a o zábavu na nádvoří se postarají akrobati a kejklíři s ohni. Nechybí kreativní dílny, jízda parní mašinou i schránka na dopisy Ježíškovi. 
 
Při zpáteční cestě lodí Vás čeká čerstvě připravené hlavní jídlo a zájemci mají možnost zapojit se do pečení perníčků ve tvaru kotviček s našim lodním kuchařem - na perníčcích si můžete na místě pochutnat nebo si je odnést domů.
 
ADVENTNÍ PROGRAM PLAVBY DO KÖNIGSTEINU
 •   9:00 hod. - loď odplouvá z přístaviště Děčín, Smetanovo Nábřeží
 •   9:50 hod. - zastávka Hřensko (možnost nástupu cestujících), oběd na lodi během plavby
 • 11:15 hod. - přistání lodi v Königsteinu, prohlídka pevnosti s průvodcem a osobní volno na nákupy
 • 15:30 hod. - loď odplouvá z Königsteinu
 • 17:00 hod. - zastávka Hřensko (možnost výstupu cestujících)
 • 18:30 hod. - přistání lodi v Děčíně
TERMÍNY PLAVEB V ROCE 2021: 27.11., 5.12., 11.12., 19.12.2021
 
Cena zahrnuje: adventní plavbu pro 1 osobu do Königsteinu, dvouchodový oběd (polévka a hlavní jídlo), pečení perníčků, služby průvodce.
 
Nastupování na loď v Děčíně je možné cca 30 minut před vyplutím lodi v závislosti na pokynech posádky lodi. Délka plavby lodi a dodržení jízdního řádu plavby je závislé na plavebních podmínkách daného dne tj. míře lodního provozu a počasí. Počet cestujících během plavby je omezen tak, aby v případě méně příznivého počasí měl každý cestující zajištěno kryté místo v prostorách restaurace.

více

Adventní plavby na vánoční trhy do Pirny a rozsvícené zámecké zahrady Pillnitz
LODNÍ LÍSTKY K ZAKOUPENÍ ZDE
 
Toužíte po klidných vánočních trzích? Žádná tlačenice, fronty na trdelníky, klobásy a davy? Tak hurá s námi do sváteční Pirny!
 
Vydejte se s námi na vánočně vyzdobené a vyhřáté lodi z Děčína až do Pirny, kde přistáváme přímo v centru města hned u vánočních trhů. A to nejlepší přijde odpoledne, kdy přeplujete lodí do rozsvícených zámeckých zahrad na zámek Pillnitz. Během plavby Vás bude doprovázet průvodce, čeká Vás podávaný dvouchodový oběd a svařené víno na zahřátí.
 
Malebné trhy na náměstí v Pirně nemohou zklamat ani tu nejromantičtější duši, konají se v historické části města na Tržním náměstí zvaném Canalettomarkt vyzdobené originální světelnou produkcí.
 
Najdete zde desítky stánků s tradičními výrobky a občerstvením, od kterých se nese vůně svařeného vína a pečených klobás. Nejkrásnější výhled na celou Pirnu je rozhodně ze zdejšího zámku Sonnenstein, kam vede jen pár schodů. Toto starobylé město okouzlilo již malíře Canaletta natolik, že jeho motiv zakomponoval do mistrovského díla známého jako „Náměstí v Pirně“.
 
V odpoledních hodinách přeplujete lodí z Pirny na zámek Pillnitz, kde Vás čekají rozsvícené vánoční zámecké zahrady, které se promění v zářící pohádkovou krajinu s dechberoucí hrou světel, působivou architekturou a světelnými postavami ve dvoukilometrové okružní stezce.
 
Tisíce animovaných světelných bodů za zvuku dokonale vyladěné melodie vzbuzují iluzi pohyblivého oslnivého obrazového motivu. Ve vánoční zahradě svítí nespočet malých světelných diod ve formě 20 metrů dlouhého tunelu, člověk má tak "hvězdnou oblohu" téměř na dosah. Výsledná magická atmosféra vyzařuje klid, který na běžných vánočních trzích nenajdete. Do vánočních motivů bude dokonce ve svém skleníku zahalena legendární 230 let stará kamélie.
 
Na cestě fantazijním světem se můžete i občerstvit, ať už svařeným vínem, palačinkami nebo tradičním bratwurstem. Na závěr se mohou návštěvníci zahřát u praskajícího ohně nebo si zabruslit na velkém kluzišti u hlavního vchodu do areálu Christmas Garden (na mapě Alte Wache).
 
Zpáteční cesta ze zámku Pillnitz do Děčína je zajištěna ve večerních hodinách autobusem.
 
ADVENTNÍ PROGRAM PLAVBY DO PIRNY A NA ROZSVÍCENÉ ZÁMECKÉ ZAHRADY PILLNITZ
 •   9:00 hod. - loď odplouvá z přístaviště Děčín, Smetanovo nábřeží, oběd během plavby
 • 12:00 hod. - přistání lodi v Pirně, individuální program - návštěva trhů a obchodů
 • 15:00 hod. - loď odplouvá z Pirny na zámek Pillnitz
 • 16:00 hod. - přistání lodi u zámku Pillnitz
 • 16:30 hod. - otevření rozsvícených zámeckých zahrad na zámku Pillnitz, individuální program - prohlídka zámeckých zahrad
 • 18:30 hod. - autobusem ze zámku Pillnitz zpět do ČR
 • 20:00 hod. - návrat do Děčína
TERMÍNY PLAVEB V ROCE 2021: 4.12., 12.12., 18.12.2021
 
Cena zahrnuje: plavbu pro 1 osobu do Pirny a do zámeckých zahrad Pillnitz, dvouchodový oběd, autobusovou dopravu z Pillnitz do ČR, služby průvodce.
 
- cena nezahrnuje vstup do zámeckých zahrad Pillnitz, zlevněné hromadné vstupné do zámeckých zahrad (17,50 € / 1 osoba) bude průvodce vybírat na lodi
 
- v případě, že nechcete plout lodí do zámeckých zahrad Pillnitz, můžete zůstat v Pirně a v 19:00 hodin odjet našim autobusem zpět do ČR. Autobus odjíždí přímo od přístaviště lodi.
 
Počet cestujících během plavby je omezen tak, aby v případě méně příznivého počasí měl každý cestující zajištěno kryté místo v prostorách restaurace. Nastupování na loď v Děčíně je možné cca 30 minut před vyplutím lodi v závislosti na pokynech posádky lodi. Délka plavby lodi a dodržení jízdního řádu plavby je závislé na plavebních podmínkách daného dne tj. míře lodního provozu a počasí.

více

Autobusem z Prahy na adventní vánoční trhy do Drážďan a lodí na rozsvícené zahrady Pillnitz
LODNÍ LÍSTKY K ZAKOUPENÍ ZDE
 
Ve vzduchu už ucítíte vůně pečených kaštanů, horkého svařáku a sladké vůně cukroví? To může znamenat jen jediné – Vánoce jsou za dveřmi. Je čas vytáhnout zimní kabáty, vlněné ponožky a své oblíbené rukavice. Těšit se můžete na atmosféru vánočních trhů a nákupy vánočních dárků pro své blízké. 
 
Vydejte se s námi autobusem z Prahy na proslavený trh Striezelmarkt v Drážďanech, který se zde koná už od roku 1434! Okolo 10. hodiny přijedete do centra Drážďan, kde Vám nastane individuální volno k originálním vánočním nákupům (nákupní galerie Altmarkt Galerie, PRIMARK, Karstadt, atd.), či návštěvě slavných drážďanských muzeí a galerií. Zájemci o galerie a muzea si nenechají ujít nejbohatší klenotnici Evropy na zámku, obrazárnu ve Zwingeru, expozici porcelánu z doby Augusta Silného, moderní umění v Albertině atd.
 
Nesmíte minout ani dobře skrytý středověký trh na nádvoří Stallhof, kde prodejci v kostýmech nabízejí pouze kvalitní řemeslné výrobky. U jednoho z mnoha voňavých stánků zkuste ochutnat štolu – tradiční místní pochutinu v jejímž pečení místní pekaři soutěží. Poetickou atmosféru najdete na nádvoří luxusního hotelu Taschenbergpalais, kde se každoročně objeví zajímavě nasvícené kluziště s možností vypůjčení bruslí. Na děti ale čeká i řada kolotočů a dílniček. Za nejlepšími fotografiemi můžete vystoupit na věž kostelu Frauenkirche, odkud se Vám naskytne panoramatický výhled na historické jádro města.
 
A to nejlepší přijde odpoledne, kdy v 15:00 hodin přeplujete na vánočně vyzdobené a vyhřáté lodi z Drážďan do rozsvícených zámeckých zahrad na zámek Pillnitz. Během plavby Vás bude doprovázet průvodce, na lodi Vás čeká drážďanská štola a čaj na zahřátí. Na zámku Pillnitz Vás čekají rozsvícené vánoční zámecké zahrady, které se promění v zářící pohádkovou krajinu s dechberoucí hrou světel, působivou architekturou a světelnými postavami ve dvoukilometrové okružní stezce.
 
Tisíce animovaných světelných bodů za zvuku dokonale vyladěné melodie vzbuzují iluzi pohyblivého oslnivého obrazového motivu. Ve vánoční zahradě svítí nespočet malých světelných diod ve formě 20 metrů dlouhého tunelu, člověk má tak "hvězdnou oblohu" téměř na dosah. Výsledná magická atmosféra vyzařuje klid, který na běžných vánočních trzích nenajdete. Do vánočních motivů bude dokonce ve svém skleníku zahalena legendární 230 let stará kamélie.
 
Na cestě fantazijním světem se můžete i občerstvit, ať už svařeným vínem, palačinkami nebo tradičním bratwurstem. Na závěr se mohou návštěvníci zahřát u praskajícího ohně nebo si zabruslit na velkém kluzišti u hlavního vchodu do areálu Christmas Garden (na mapě Alte Wache).
 
Zpáteční cesta ze zámku Pillnitz do Prahy je zajištěna v 18:30 hodin autobusem.
 
ADVENTNÍ PROGRAM AUTOBUSEM DO DRÁŽĎAN A LODÍ NA ROZSVÍCENÉ ZÁMECKÉ ZAHRADY PILLNITZ A AUTOBUSEM ZPĚT DO ČR
 •   8:00 hod. - odjezd autobusem z Prahy (Florenc, u západního vstupu) na vánoční trhy do Drážďan
 • 10:00 hod. - příjezd autobusem do Drážďan
 • 10:00 - 15:00 hod. - osobní volno na nakupování dárků a navštívení vánočních trhů v Drážďanech
 • 15:00 hod. - přejezd lodí z Drážďan do rozsvícených zámeckých zahrad Pillnitz
 • 16:30 hod. - připlutí lodí do rozsvícených zámeckých zahrad Pillnitz, individuální prohlídka zámeckých zahrad
 • 18:30 hod. - odjezd autobusem ze zámku Pillnitz zpět do ČR
 • 20:00 hod. - návrat autobusem do Prahy Florenc
TERMÍNY PLAVEB V ROCE 2021: 4.12., 12.12.2021
 
Cena zahrnuje: pro 1 dítě do 10 let autobusovou dopravu z Prahy do Drážďan, plavbu lodí z Drážďan na zámek Pillnitz, autobusovou dopravu z Pillnitz do Prahy, svařák a čaj na lodi, služby průvodce.
 
- cena nezahrnuje vstup do zámeckých zahrad Pillnitz, zlevněné vstupné bude průvodce vybírat na lodi cestou z Drážďan na zámek Pillnitz 17,50 € / 1 osoba
 
Počet cestujících během plavby je omezen tak, aby v případě méně příznivého počasí měl každý cestující zajištěno kryté místo v prostorách restaurace.

více

Aktuálně plavby do SRN od 30.8.2021 bez omezení

Protože délka pobytu při našich plavbách do SRN nepřesáhne 12 hodin, nevztahuje se na cestující povinnost vyplňovat registrační ani návratový formulář ani následné testy. Tento postup vyplívá z pravidel ochranného opatření Min.zahran.věcí a vlády SRN.

 

více
zpět na úvod