Aktuality

PLAVBY DO NSR OD DNEŠNÍHO DNE 8.7.2021 BEZ OMEZENÍ

Protože délka pobytu při našich plavbách do NSR nepřesáhne 12 hodin, nevztahuje se na cestující povinnost vyplňovat návratový formulář ani následné testy. Tento postup vyplívá z ochranného opatření Min.zdra. ČR ze dne 2.7.2021 s účinností od 9.7.2021.

 

více

Plavba lodí z Děčína do Bad Schandau a zpět

LODNÍ LÍSTKY K ZAKOUPENÍ ZDE!

Vydejte se na jedinečnou plavbu lodí po Labi do Bad Schandau, vždyť sem jezdit opakovaně i T.G.Masaryk. Lodě na řekách nepatří zrovna k nejrychlejším dopravním prostředkům, ale můžete si v nich odpočinout a zapomenout na všední průběh dní. Pozorovat krásy kaňonu Labe přímo z paluby se sklenkou vína v ruce okouzlí každého. Cyklostezka vede po břehu řeky, kola je možné vzít s sebou na palubu.

Zastávka zde je prodloužena tak, abyste získali dostatek času k návštěvě vyhlídkové věže Ostrau (kam se dá svézt elektrickým výtahem) s krásným výhledem do labského údolí nad Bad Schandau a také doporučujeme jízdu historickou tramvají Kirnitztalbahn k vodopádu ve skalách Křinického údolí. Prozkoumejte zdejší krajinu, muzeum nebo kostel. A milovnící wellness mohou navštívit vyhlášené místní lázně Toscana Therme, kde si jak dospělý tak i děti přijdou na své.

V Bad Schandau přistáváme v centru města, v těsné blízkosti lázní, náměstí a všech prohlídkových okruhů. Bližší představu si uděláte podle přiložené mapičky.

 PROGRAM PLAVBY DO BAD SCHANDAU

  9:00 hod. - loď odplouvá z přístaviště Děčín, Smetanovo Nábřeží

  9:50 hod. - zastávka Hřensko (možnost nástupu cestujících)

11:00 hod. - přistání lodi v Bad Schandau, prohlídka města

15:00 hod. - loď odplouvá z Bad Schandau

16:00 hod. - zastávka Hřensko (možnost výstupu cestujících)

17:30 hod. - přistání lodi v Děčíně

Cena zahrnuje: plavbu pro 1 osobu do Bad Schandau tam / zpět (podle zakoupeného lodního lístku)

 

více

Plavba lodí z Děčína na pevnost Königstein a zpět

Předprodej lodních lístků na pevnost Königstein

Lodní lístky k zakoupení ZDE

 

Plavba lodí pro 1 osobu skalním labským kaňonem Českosaského Švýcarska až pod pevnost Königstein. Jedna z největších horských pevností v Evropě leží uprostřed Labských pískovců na stolové hoře Königstein. Ročně sem zavítá kolem 800 tisíc návštěvníků a tento jedinečný zážitek z návštěvy turistického cíle ve spojení s plavbou labským kaňonem nabízíme i v rámci našich programů. V Königsteinu je zastávka na prohlídku majestátné pevnosti těsně spjaté s českou historií. Skalní pevnost Königstein, která pochází z 13. století a nabízí nejen zajímavý pohled do česko-německé historie, ale také jedinečnou vyhlídku na skalní města, stolové hory a hrady Českosaského Švýcarska. V areálu se nachází více jak 30 budov. Mezi nejzajímavější patří dům s nejhlubší německou studnou a technickým zařízením na čerpání vody, nejstarší kostel v Sasku a nejstarší dochovaná německá kasárna.

PROGRAM PLAVBY DO KÖNIGSTEINU

  9:00 hod. - loď odplouvá z přístaviště Děčín, Smetanovo Nábřeží

  9:50 hod. - zastávka Hřensko (možnost nástupu cestujících), polévka na lodi během plavby

11:15 hod. - přistání lodi v Königsteinu, prohlídka pevnosti

14:30 hod. - loď odplouvá z Königsteinu, hlavní chod na lodi během plavby

16:00 hod. - zastávka Hřensko (možnost výstupu cestujících)

17:30 hod. - přistání lodi v Děčíně

Cena zahrnuje: plavbu pro 1 osobu do Königsteinu, dvouchodový oběd (polévka a hlavní jídlo), služby průvodce na lodi.

Termíny plaveb v roce 2021: 7.7., 14.7., 21.7., 28.7., 4.8., 11.8., 18.8., 25.8.2021


 


více

Okružní plavba z Děčína do Pirny

LODNÍ LÍSTKY K ZAKOUPENÍ ZDE!

Čeká Vás jedinečná okružní plavba za doprovodu živé hudby z Děčína do historické Pirny, která kdysi náležela Českému království za dob Karla IV. Východně od Pirny protíná Labe průlom labských pískovců, které se táhnou až k městu samotnému. Pirna je proto také nazývána „Brána do Saského Švýcarska“.

Plavba je určená zejména pro plavce, kteří si chtějí užít plavbu po celý den. Starobylé město okouzlilo již malíře Bernarda Bellota, známého jako Canaletto. Namaloval jedenáct obrazů s motivy města, mezi jinými také náměstí. Objevte spolu s ním hrdost měšťanských domů s jejich nádhernými štíty, uměleckými arkýři a tichými výklenky. Panorama města z dob Canaletta zůstalo téměř nezměněno.

Přibližně šedesát metrů nad městem Pirna najdete zámek Sonnenstein. V dřívějších časech tady stával strážní hrad, který byl poprvé písemně zmíněn v roce 1269. Již kdysi tudy vedla hranice mezi Českým královstvím a Míšeňským markrabstvím. Pirna a Sasko spravovalo hrad od roku 1405. V současnosti můžete spatřit budovu z roku 1740 nad řekou Labe a v severním čele tři bašty.

Čeká Vás romantická plavba lodí labským kaňonem kolem majestátně se tyčících skal Českosaského Švýcarska, pod pevností Königstein, přes vzdušné lázně Kurort Rathen a pod známým skalním mostem Bastei. Proplujete originálními místy, která již v roce 1831 obdivoval i Hans Christian Andersen až do samotné Pirny. Během plavby Vás čeká dvouchodový oběd a večeře na lodi.

V Pirně není naplánovaná žádná zastávka na prohlídku města, loď hned po přistání a vystoupení hostů odplouvá zpět do ČR. Plavbu můžete také absolvovat pouze jednosměrně s možností výstupu z lodi v Pirně a pokračovat svoji vlastní cestou (např. využít vlakové spojení). Loď přistává v těsné blízkosti historické části města a vlakového nádraží (cca 5 min chůze od lodi). Okružní plavba do Pirny se koná pouze 2x do roka.

PROGRAM OKRUŽNÍ PLAVBY DO PIRNY A ZPĚT

  9:00 hod. - loď odplouvá z přístaviště Děčín, Smetanovo Nábřeží

  9:50 hod. - zastávka Hřensko (možnost nástupu cestujících)

10:00 – 16:00 hod. – loď odplouvá na okružní plavbu do Pirny a zpět, oběd a večeře na lodi během plavby

16:00 hod. - zastávka Hřensko (možnost výstupu cestujících)

17:30 hod. - přistání lodi v Děčíně

Cena zahrnuje: okružní plavbu pro 1 osobu do Pirny a zpět, živá hudba, dvouchodový oběd (polévka a hlavní jídlo) a večeře na lodi

 

více

Vinařská plavba 2021 - do Roudnice s obědem, večerním grilováním a degustací vín

V sezoně 2020 jste možná objevili, jak je u nás v Česku krásně. Pokračujte v tom i v nadcházejícím létě . Plavba do Roudnice je plná jedinečných výhledů, výborného vína a jídla vás bude bavit. Připravili jsme pro Vás plavbu za poznáním okolí řeky Labe v její atraktivní části protékající vulkanickým Českým středohořím s tradicí pěstování vína od dob Karla IV. Regionální vína na lodi ochutnáte a informace nejen o nich podá náš osvědčený průvodce.


TERMÍNY PLAVEB 2021
10. 7., 24. 7., 31. 7., 7. 8., 21. 8. 2021 ( soboty)


STANDARDNÍ ČASOVÝ HARMONOGRAM

9:30 – vyplutí z přístaviště Ústí-Vaňov. Plavba do Velkých Žernosek, v průběhu komentované degustace poznáte nejsevernější české vinice a jejich mimořádná vína (ochutnávka 5 druhů vín)
12:00 – oběd . Servírována bude polévka a hlavní chod (obvykle vývar se zeleninou a nudlemi a vepřový řízek s bramborem)
14:05 – doplutí do Roudnice nad Labem. Prohlídka města s průvodcem, individuální volno
15:45 – odplutí z Roudnice nad Labem Na lodi si vychutnáte další paletu 5 druhů vín s doprovodným komentářem, tentokrát z produkce Roudnických sklepů
18:00 – večeře Grilování (na výběr 2 druhy salátů, vepřový nebo kuřecí steak, pečivo)
20:00 – návrat do Ústí nad Labem

Cena: 1090,- Kč/os

Cena zahrnuje: plavbu do Roudnice a zpět, průvodce, oběd – 2 chody, večeře – grilování ( 2 druhy salátů, vepřový nebo kuřecí steak), ochutnávka 10 druhů regionálních vín s komentářem

Lísky zakoupíte na našem e-shopu a rezervační lince 725 933 730.

Těšíme se na setkání na palubě!

více

Gastronomické novinky pro sezónu 2021

Na sezónu 2021 jsme si pro Vás připravili zajímavé gastronomické novinky, které rozšíří a doplní sortiment na našich lodích po celý rok:

 • Místní výběrovou kávu z děčínské pražírny Caffé08.
 • Exclusivní vína z vinařství Johann Wine, Třebívlice:
  • Tři století před tím, než Bušek z Velhartic nutil Karla IV. česká vína po půnebí válet, Spytihněv II. v roce 1057 založil darovací listinou nejstarší viniční oblast v Čechách – Litoměřicko. Mnohasetletá tradice vinic v severních Čechách, Přerušovaná a znovuobnovená se zrcadlí i ve vínech vinařství Johann W.
  • Velkorysý přístup při obnově vinic, pečlivá a šetrná ruční práce i nejmodernější technologie nám dávají jedinečnou možnost znovu vychutnat víno, které se pilo naposledy před sto lety. Patronkou našeho vinařství je baronka Ulrika von Levetzow. Příběh její mladé lásky k o dvě generace staršímu Johannu W. Goethemu se odráží i v našich vínech. Svěžest a radost se snoubí se zralostí a zkušeností.
 • Design lahve a etikety vína:
  • Design lahve a etikety vytvořil pan Oldřich Kulhánek, legenda naší vrcholné grafické a ilustrátorské tvorby, který je známý zejména coby autor litografií význačných literárních děl, poštovních známek a bankovek.
  • Na etiketě je Ulrika von Levetzow, poslední láska Johanna Wolfganga Goetha. Jsou to vlastně původně její vinice. Jí bylo šestnáct let, když se v Mariánských Lázních poznala s Goethem, kterému bylo 76 let. Zde bylo její panství.

více
zpět na úvod